Pokrycia dachowe z blachodachówki

Na rynku budowlanym dostępne są różnorakie pokrycia dachowe: blachodachówka, blacha płaska, dachówki ceramiczne i cementowe, papa czy drewno. Jednak bez względu na to, na które pokrycie zdecyduje się inwestor, powinno być ono wykonane przez sprawdzonego dekarza.

Materiał

Blachodachówkę tworzy się z arkuszy profilowanej blachy stalowej, miedzianej, aluminiowej lub z posypką. Niektóre tworzywa mogą być pokrywane dodatkową powłoką w celu ich utrwalenia, które może nadawać wyjątkowy blask lub ochronić przed porastaniem.

Trwałość

Przeciętna trwałość blachodachówek oceniana jest na 40 do 50 lat, a producenci najczęściej udzielają na nie 15 lat gwarancji. Ich wytrzymałość zależy od grubości zastosowanego materiału, powłoki zewnętrznej i wysokości przetłoczeń (im wyższe, tym większa trwałość).

Kolorystyka

Blachodachówki dostępne są w szerokim wachlarzu kolorystycznym, tak samo jak dachówki ceramiczne i cementowe. Na zamówienie można również otrzymać kolory nietypowe.

Ciężar

W porównaniu do tradycyjnych pokryć dachowych, blachodachówki są bardzo lekkie. Jeden metr kwadratowy waży zaledwie 2 do 6 kg, podczas gdy metr kwadratowy dachówek może ważyć nawet 75 kg. Im lżejsze jest zastosowane pokrycie dachowe, tym mniej obciążana jest więźba dachowa.

Wyślij zapytanie zyskaj atrakcyjny rabat

Reklama w sieci: widoczni
Widoczni

Masz pytania? skontaktuj się z nami