Okna dachowe

Choć oferta okien dachowych jest bardzo bogata, na rynku jest zaledwie kilku producentów. Okna dachowe są w dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem każdego nowopowstałego budynku. Okna na dach stosuje się nie tylko w pomieszczeniach użytkowych, ale również przy powierzchniach nieużytkowych, dzięki czemu możemy przekształcić strychy czy poddasza w funkcjonalne wnętrza. Są dostępne w wielu różnych formatach, okna dachowe mają wymiary dopasowane do różnych odstępów krokwi oraz do różnych kątów nachylenia połaci dachu. Okna dachowe i ich montaż na połaci dachu dostarcza pomieszczeniom ok. 40% więcej światła, niż standardowe pionowe okna.
Najczęstsza klasyfikacja okien dotyczy sposobu ich otwierania. Na rynku dostępne są różne warianty, jednak najbardziej popularne są okna obrotowe, które otwierają się przez obrót skrzydła wokół osi. Innym typem są okna uchylno-obrotowe, które są nieco bardziej skomplikowanym wariantem, ponieważ oprócz uchylania ich do góry, istnieje możliwość uniesienia dolnej krawędzi okna.
W każdym domu istnieją zacienione miejsca, w których nie ma możliwości zamontowania pełnowymiarowego okna. Idealnym rozwiązaniem okazują się być świetliki dachowe, które są bardziej energooszczędnym i ekonomicznym rozwiązaniem niż sztuczne oświetlenie.
Oprócz standardowych okien, w projekcie domu przewidywany jest również montaż lukarny. Wyłazy dachowe są niezbędne ze względu na wymogi przeciwpożarowe. Służą również jako wyjście na dach dla dekarzy oraz kominiarzy. Dostępne na rynku okna dachowe (Poznań) wykonywane są z drewna lub tworzywa sztucznego. Okna dachowe PCV szczególnie polecane są do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, czyli takich jak łazienki, pralnie czy kuchnie.
Okna dachowe to cena za trwałość okna i komfort użytkowania przez wiele lat.

Wyślij zapytanie zyskaj atrakcyjny rabat
Wyślij zapytanie zyskaj atrakcyjny rabat

Reklama w sieci: widoczni
Widoczni

Masz pytania? skontaktuj się z nami