Na jaki typ pokrycia dachowego powinniśmy się zdecydować?

Solidny dach nad głową, to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Nie od dziś wiadomo, że każde pokrycie dachowe narażone jest na nieoczekiwane uszkodzenia oraz na nieustanne oddziaływanie wszelkich czynników atmosferycznych. Warto więc zadbać o dobrą jakość użytych materiałów.

Najczęściej wybierany typ pokrycia dachowego

Na rynku istnieje wiele rozwiązań technicznych, jednak wciąż najczęściej wybieranym rodzajem pokrycia dachowego jest dachówka ceramiczna. Nie bez powodu tak wiele inwestorów jej zaufało. Dachówka ceramiczna pasuje do wszystkich typów budownictwa: nowoczesnych, tradycyjnych, a także zabytkowych. Dostępna jest w różnych wielkościach, kształtach, kolorach, dlatego każdy jest w stanie znaleźć interesujący go model. Dzięki swojej ogromnej trwałości, zapewniamy bezpieczeństwo  dachu na wiele lat i unikamy konieczności częstych remontów, które generują dodatkowe koszty.

Zalety dachówki ceramicznej

Dwoma głównymi wyznacznikami, które decydują o wyborze pokrycia dachowego, są:

  • komfort mieszkania i
  • termiczna izolacja budynku.

Dachówka ceramiczna to pokrycie, które zaliczamy do rodzaju ciężkich. Zapewnia ona utrzymywanie stabilnej i komfortowej temperatury na poddaszu domu, ponieważ znacznie wolniej oddaje ciepło. Dla porównania, blachodachówka szybko ulega zarówno nagrzewaniu jak i schłodzeniu, dlatego zimą nie potrafi tak skutecznie utrzymać nagromadzonego ciepła, a latem potrafi nadmiernie nagrzać pomieszczenia.

Drugą istotną zaletą jest skuteczność tłumienia hałasu, którą dachówka ceramiczna osiąga również dzięki swojej masie. Duża waga tego typu pokrycia dachowego jest w stanie doskonale stłumić dźwięki dobiegające z zewnątrz.

Wyślij zapytanie zyskaj atrakcyjny rabat

Reklama w sieci: widoczni
Widoczni

Masz pytania? skontaktuj się z nami