Ile kosztuje budowa dachu?

Co ma największy wpływ na ostateczny koszt budowy pokrycia dachowego oraz w jaki sposób go wyliczyć? Najprościej jest wycenić standardowy, prosty dach dwuspadowy, o łatwo dającej się określić powierzchni. Trudniej natomiast jest oszacować ilości niezbędnych do budowy materiałów przy dachach o skomplikowanej strukturze. W tym przypadku wielkość drobnych elementów staje się bardzo istotna i trudniejsza do wycenienia.

Co wpływa na koszty wykonania dachu?

To zależy od wyboru typu pokrycia dachowego. Przeważnie koszty podstawowego materiału na pokrycie stanowią około 70-80% ogólnych kosztów przy dachu dwuspadowym, natomiast w przypadku dachu o skomplikowanej strukturze, podstawowe materiały stanowią 50-70% kosztów. Na to ile kosztuje budowa dachu znaczący wpływ ma dobór akcesoriów dachowych. Istotny jest odpowiedni dobór systemu zamocowań, uszczelnień, akcesoriów komina, kalenicy i kosza dachowego oraz komunikacji dachowej i ochrony przeciwśniegowej. Bardzo ważną kwestią jest również konstrukcja więźby dachowej, materiały przeznaczone na wstępne krycie dachu oraz niezbędne obróbki blacharskie.

Ile za robociznę?

Czasami dekarze na wstępie podają konkretną stawkę za pokrycie 1m2 dachu, niektórzy podają jednostkowe ceny za każdy element dachu. Należy mieć na względzie fakt, że ogólne koszty robocizny będą niższe przy budowie dachu krytego blachodachówką, a wyższe przy wykorzystaniu dachówek. Ma na to wpływ praco- i czasochłonność przedsięwzięcia oraz obowiązek posiadania przez dekarza znacznie wyższych kwalifikacji.

Wyślij zapytanie zyskaj atrakcyjny rabat

Reklama w sieci: widoczni
Widoczni

Masz pytania? skontaktuj się z nami