Drewno konstrukcyjne

Więźba dachowa to nic innego jak konstrukcja dachu. Drewno konstrukcyjne często nazywane jest kręgosłupem dachu, ponieważ stanowi podstawę i podporę dla pozostałych materiałów kładzionych na dach. Więźby dachowe powinny być zatem stabilne, mocne i ze zdrowego drewna. Zanim kupimy drewno na dach (cennik), musimy zorientować się, czy jego jakość jest odpowiednia. Najlepszym drewnem do wykonania więźby dachowej jest drewno iglaste, czyli z sosny i świerku, a niekiedy nawet modrzewia lub jodły. Są to materiały bardzo trwałe, o wysokiej twardości i wytrzymałości. Niektóre są dość trudne w obróbce, ale przez to znacznie odporniejsze na szkodniki i grzyby.
Drewno na dach wybierane jest w zależności od wielkości i kształtu domu, przeznaczenia poddasza oraz ze względu na właściwości estetyczne. Gdy drewno budowlane jest już zamontowane na dachu oraz jest wykonane wstępne krycie, przystępuje się do łatowania dachu. Do krokwi przybija się kontrłaty a następnie, prostopadle do nich łaty dachowe drewniane. Wymiary kontrłat nie mają bardzo istotnego znaczenia, natomiast łaty drewniane mają ściśle określone wymiary przekroju, co ma związek ze stosowanymi później elementami pokrycia dachowego. Wybierane drewno dachowe zależy od strefy klimatycznej, w której znajduje się budynek, od kątu nachylenia dachu, od rozstawu krokwi oraz od ciężaru pokrycia dachowego. Odpowiednio ułożone drewno na dach to cena solidnego pokrycia, które będzie zwieńczało budynek przez wiele lat.
Do izolacji cieplnej bądź akustycznej dachu  często wybierane są płyty drewnopodobne na dach. Dzięki swojej wszechstronności w zastosowaniu płyta OSB na dach zyskała uznanie wśród wielu firm dekarskich i budowlanych. OSB na dach posiada cechy litego drewna, jest bardzo wygodna w montażu i nie wymaga wykorzystywania skomplikowanych narzędzi przy jej montażu.
Estetyczne wykończenie domu oraz optymalne zabezpieczenie przed gnieżdżącymi się ptakami i owadami zapewnią podbitki dachowe drewniane. Cennik tych produktów uzależniony jest od jakości wykorzystanego drewna. Podbitki dachowe (Poznań) są trwałe i wytrzymałe oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych. Bardzo dobra wentylacja dachu, a zarazem ochrona przed wodą i wilgocią zapewnia podbitka drewniana. Cena tego produktu może sią znacząco różnić od podbitki wykonanej z PCV , która jest coraz częściej stosowana w budownictwie. Jej wieloletnia wytrzymałość, niska cena, lekkość materiału oraz bogata gama kolorystyczna spotkała się z dużym uznaniem na rynku budowlanym.

Wyślij zapytanie zyskaj atrakcyjny rabat
Wyślij zapytanie zyskaj atrakcyjny rabat

Reklama w sieci: widoczni
Widoczni

Masz pytania? skontaktuj się z nami